Projekty graficzne

Projektowanie graficzne to mój zawód wyuczony i wykonywany od lat. Specjalizuję się w identyfikacjach wizualnych na rzecz instytucji kultury. Na ogół łączą elementy odręczne z typografią i grafiką wektorową.

Flora i Fauna

Kocham drzewa i przestrzenie niezakłócone cywilizacją. Wspomnienia pejzaży lat dzieciństwa. Pamięć pokoleń zaklętą w monstrualnych, starych roślinach, ich konarach, odradzających się co roku liściach, ulotność kwiatów, nieśmiertelność traw.

W tej galerii zobaczysz też moje rysunki ptaków, robione dla siebie. Portrety psów malowane na zamówienie i inne stworzenia.

Portrety i postacie

Twarz to zwierciadło duszy. Mina, spojrzenie, oczy. Zawsze lubiłam rysować człowieka. Od momentu studiowania postaci na egzaminy wstępne do szkół artystycznych, aż po dziś dzień. Szczególnie lubię portretować na żywo. Jest to dla mnie niezwykłe spotkanie. Jest w tym chwila skupienia i specyficznej więzi między mną-portrecistką, a osobą portretowaną oparta na zaufaniu do mnie.

Zełbiaki

Taką nazwą kiedyś określił moje prace jeden z nauczycieli rysunku i malarstwa. Są to abstrakcje spontaniczne, intuicyjne, robione mimochodem np podczas rozmów przez telefon. Wiele z nich powstało w dziwnym “roku pandemii”. Są bez tematu, ale niosą ze sobą treści podświadome. Każdy może zobaczyć w nich coś innego.

DOBRY CZAS .
Pracownia Artystyczna

Monika Tekielska-Chmielewska

tel. 698214420

pracowniadobryczas@gmail.com

Social Media

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.