• Pasja do edukacji artystycznej. Zajęcia plastyczne, lekcje rysunku, malarstwa i grafiki prowadzę już od 15 lat. Są pełne pozytywnej energii i merytorycznej wiedzy. Kształciłam się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu, na kierunku grafika na wydziale Architektury Politechniki Białostockiej i na kursach rysunku i malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz w Białostockim  MDKu pod okiem  Bogdana Marszeniuka. Przygotowanie pedagogiczne zdobyłam na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na wydziale pedagogiki specjalnej.
   
 • Kolejnym kształtem który mnie buduje jest projektowanie graficzne. Specjalizuję się w projektach dla kultury. Wiele lat współpracowałam z rodzimym ośrodkiem kultury M-GCKiS w Choroszczy dla którego wykonałam niezliczone ilości prac od logotypu po identyfikacje wizualne ogólnopolskich imprez organizowanych przez ten ośrodek. Przez kilka lat współpracowałam z Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej, miałam też przyjemność wykonywać prace dla Podlaskiego Instytutu Kultury. Poza tym wykonałam System Identyfikacji Wizualnej prywatnych firm, miasta Choroszcz, logotypy szpitala, szkół, stowarzyszeń, zespołów. Bardzo to lubię :)
   
 • Moją najbardziej osobistą cząstką  w Dobrym Czasie są prace plastyczne, które określam nazwą ZEŁBIAKI, a są to prace wykonywane zupełnie bez projektu - jakby w kontrze do projektów graficznych. To sfera, gdzie puszczam wodze fantazji i projektowej kontroli. Lecę z kolorami, organicznymi kształtami, wykonuje odręcznie lub na smartfonie od pierwszej kreski lub przerabiając swoje zdjęcie. Zełbiaki są moją autoarteterapią, zapiskiem emocji, reakcji na rzeczywistość i moim wyrazem postrzegania świata.
   
 • Kolejną sferą moich wewnętrznych kształtów jest zamiłowanie do pracy psychoterapeutycznej nad sobą i pomoc w takowej innym za pomocą środków twórczych. Poza innymi szkołami ukończyłam podyplomową arteterapię. Przez pewien czas prowadziłam ćwiczenia z arteterapii dla studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Pracowałam jako arteterapeutka z osobami z niepełnosprawnościami ruchowymi i intelektualnymi w Stowarzyszeniu Jasny Cel oraz z chorobami psychicznymi w Klubie Pacjenta Przystań w Białymstoku. Bliskie jest mi podejście arteterapeutyczne Wiesława Karolaka. Moją promotorką była arteterapeutka i rzeźbiarka dr Aleksandra Chmielnicka -Plaskota, dzięki której połączyłam ścieżki sztuki i terapii. 
   
 • Korzenie mam zapuszczone w Choroszczy. Realizowałam tu projekt warsztatów arteterapeutycznych "Chcę tu być z moją sztuką nagraj to" którego efektem były prace artystyczne wykonane przez młodzież pełne namysłu nas swoim miejscem i rolą w środowisku w którym mieszkamy.  Sama stale jestem w stanie namysłu nad tym miejscem. Kiedyś chciałam z niego uciec później udzielałam się na rzecz mego miejsca na ziemi - Choroszczy. Podobno po prababci Tekielskiej.

 

Monika Tekielska-Chmielewska

Definiować się ukończoną szkołą, zawodem, albo sukcesem albo porażką to jak wcisnąć się w ciasny, gumowy skafander.

Nazywam się Monika Tekielska-Chmielewska. Jestem sobie kobietą z krzaków choć z bloku. Gdzieś między miastem, a borem, ulicą i polem. Między cywilizacją, a odludziem. Składam się z różnych kolorów i kształtów, jak mój logotyp. Są nimi:

 

 

DOBRY CZAS .
Pracownia Artystyczna

Monika Tekielska-Chmielewska

tel. 698214420

pracowniadobryczas@gmail.com

Social Media

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.